Besi Hayvancılığı

Ülkemizde nadiren görülen besi hayvancılığı gelişmiş şehirlerin çevrelerinde kurulan çiftliklerde yapılıyor İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerimizin çevrelerine kurulan tesislerde büyük baş ve küçük baş olmak üzere hayvan yetiştiriliyor. Bunun ülke ekonomisine katkısı büyük.


Besi hayvancılığı

Sayesinde et, süt, peynir, yoğurt üretimi artıyor üretim arttıkça fiyat düşüyor elbette ama bunun yanı sıra ülkemizde gelişmiş olan mera hayvancılığı ülke ekonomisine bir katkısı olmuyor çünkü mera hayvancılığında köylerde bulunan halk, köyün dışına çıkmaksızın hayvanlarını besliyor büyütüyor Etinden ve sütünden yine kendisi faydalanıyor bunun ticaretini vs. yapmıyor. Hollanda gibi ülkelerde besi hayvancılığı sayesinde bir inek bir ton gelirken ülkemizde ki inekler 300-400 kilolarda kalıyor bunu geliştirmenin ve ülke ekonomisine katkı sağlamasının yolu hayvan ithal ederek bu hayvanları yerli hayvanlarla çiftleştirmek suretiyle yetiştirilirler.


Yeni hayvanlar elde etmek ve bu hayvanları besi hayvancılığı şeklinde yetiştirip halka uygun fiyatlarla sunmaktır. Bunu şu anda yapan şirketlerin başında Banvit geliyor.

Benim Adreslerim

Erhan Akyol 

Mehmet Nesil Özmen Mahallesi Fatih Caddesi No:43 Kat:2 (Ünsal İş Merkezi) Keresteciler Sitesi 34173 Güngören / İstanbul

Email : erhan@erhanakyol.com.tr

Gsm  : 0553 550 50 10

Pbx    : 0850 550 50 10